Видео: Ужасна глетка на плажа во Дубровник - жителите со страв гледале што исфрли морето

Покрај бурниот ветар, морето на плажата Бања во Дубровник исфрли експлозивна направа, а полицијата утврди дека станува збор за противбродска сидрена мина од Втората светска војна.

Полицијата го обезбедува местото на плажата каде што се наоѓа мината.

Деминерите ќе ја тргнат мината според правилата на нивната работа, потврдија од дубровачко-неретванската полициска управа.

 

 

 

16.12.2017 - 13:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа