Македонија | 20.06.2018 - 07:56
Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 23 до 32 степена.
Македонија | 19.06.2018 - 20:47
Верувам дека нашиот народ ќе донесе мудра одлука. Јас сум политичар кој им служи на граѓаните. Направив договор, не...
Македонија | 19.06.2018 - 17:03
Министерот за надворешни работи Никола Димитров еден час зборуваше за процесот за решавање на спорот со името...
Македонија | 19.06.2018 - 14:50
Адвокатот на ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков денеска на судењето за „Тврдина-Таргет“ рече: „Со оглед на тоа што...