Ако немате пари време е да направите промена - купете паричник во оваа боја

 

Експертите кои се занимаваат со Фенг шуи тврдат дека финансиите зависат од изборот на паричникот, односно од неговата боја.

Се смета дека црвениот паричник носи пари, па затоа купете си паричник во оваа боја.

Црвената боја е позната по тоа што привлекува богатство во животот. Покрај тоа привлекува добра енергија и во рекордно краток рок ги уништува негативните вибрации.

Освен црвен, може да имате и син паричник, бидејќи сината боја исто така е симбол на изобилство, само треба да бидете повнимателни со нијансите. Темно сините паричници се гаранција за богатство.

 

 

 

 

13.01.2018 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа