Ако сте се запрашале за што служи дупката на оваа лажица за шпагети, ова е одговорот

 

Тешко ви е да ја измерите точната количина на шпагети, но оваа лажица го покажува токму тоа.

Таа не служи само за полсено да ги извадите шпагетите од лонецот туки и да ја измерите точната количина на тестина. Колку шпагети ќе се фатата во дупката е совршена мерка за една чинија. 

 

 

 

12.01.2018 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа