Ако ве касне оса, пчела или стршлен - не паничете туку веднаш направете го ова

Во лето има многу инсекти околу нас, но најголема опасност шират осите и пчелите и стршлените.

Еден човек кој огледува пчели советува како да се спасите од отокот од овие инсекти.

Земете една таблета андол или аспирин, навлажнете ја таблетата и ставете ја на местото на убодот. Држете ја така една минута, а потоа отстранете ја.

На тој начин ќе спречите отокот, а болката ќе исчезне. 

 

 

 

22.07.2018 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега