АМСМ со важна вест: На овој пат сообраќајот е пренасочен

 

Сообраќајот на магистралниот пат Градско-Прилеп се пренасочува поради отстранување на тешко моторно возило кај клучката Дебреште, соопшти АМСМ.

Сообраќајот на патиштата се одвива по влажни коловози.

 

 

 

 

13.01.2018 - 10:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа