Ангеловски: Кога ќе умреме, фрлете не на буниште – не заслужуваме ни мртви да лежиме во македонската земја

 

„Мојот аманет до идните генерации !!!
Кога еден ден,ние,оваа генерација, ќе умреме, фрлете не некаде на буниште, зашто не заслужуваме ни мртви да лежиме во македонската земја. Зашто не ја дочувавме!“ напиша политичарот Страшо Ангеловски на својот Фејсбук профил, по синоќешното донесување на одлуката за измена на Уставот.

 

 

 

20.10.2018 - 11:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега