Апелација ќе објави дел од одлуките за притворените од 27 април

 

Во текот на денот се очекува Апелацискиот суд во Скопје да објави дел од одлуките за жалбите на притворените во настаните од 27 април во Собранието на Република Македонија.

Вчера жалбите беа разгледани, но одлуките не се сеуште донесени.

Инаку, се разгледуваа жалбите на Митко Чавков, Игор Дурловски, Мунир Пепиќ, Душко Лазаров, Владо Јовановски, Горан Ѓошевски.

 

 

 

12.01.2018 - 10:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа