Апокалиптични сцени, прогласена катастрофа: Торнадо носеше се пред себе (Видео)

Гувернерот на американската сојузна држава Ајова прогласи вонредна состојба откако торнадо направи хаос и остави пустош.

Ветрот бил со 144 метри на час.

 

 

 

 

21.07.2018 - 11:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега