Апсење на Аеродромот во Скопје

 

Во 19.30 часот на Граничен премин Аеродром Скопје, при пасошка контрола, било констатирано дека 28-годишниот А.Х. од Вејце, тетовско, се наоѓа на листата со мерка „А”-апси по наредба од Основен Суд-Тетово.

Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Гази Баба за понатамошна постапка.

 

 

 

18.06.2018 - 10:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега