Аркан, вооружани војници и неговиот тигар - ова е приказната за него

 

Младенчето тигар кое почна да и прави друштво на Српската доброволна гарда на Аркан уште во времето на Вуковар, првпат се појави на познатата фотографија, во која командантот Жељко, го држи во рака а во позадина се гледаа вооружени војници.

Тогаш волонтерите на Аркан се наречени тигри. Кога Легија се приклучи на гардата на Аркан, започна со специјална обука на регрути, кои претходно беа обучени од Борислав Пелевиќ. Подобрената гарда била наречена "Супер Тигри".

Не е познато дали истиот тигар се појавува во спотот на Цеца „Монотонија„

 

 

 

14.01.2018 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа