Барса во полуфиналето на Купот на Шпанија

 

Барселона обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Шпанија, откако го елиминира градскиот ривал Еспањол. 

Во полуфиналето Барса ќе ги одмери силите со Леганес, кој синоќа го елиминира Реал Мадрид.

 

 

 

25.01.2018 - 23:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа