Беше Мис на Југославија и сите воздивнуваа за неа - животот и стана пекол кога се омажи

 

Убавината е некогаш благослов некогаш проклетство. Некогашната Мис на Југославија, преубавата Сузана Жуниќ која ја доби титулата во 1988. беше симбол за убавина.

Нејзиниот живот не се одвиваше како што сакаше. Почна романса со хрватскиот фудбалер Игор Штимац кој беше со неа во брак 19 години, а потоа се откри дека таа била несреќна и тој константно ја изневерувал.

Последната негова романса со пејачка беше капка која ја прели чашата и следеше развод.

На Сузана и требаше многу време да се опорави од бракот и раделбата.

 

 

 

22.07.2018 - 12:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега