Бомба во Москва - зградата на руското МНР евакуирана

 

Министерството за надворешни работи во центарот на Москва тно е евакуирана по телефонски повик дека во зградата има експлозивна направа.

Медиумите пренесуваат дека зградата на МНР е евакуирана, откако беше примен анонимен повик.

Нема информации колку луѓе се наоѓале во зградата во тој момент.

Според информациите, околу 40 лица се евакуирани.

Итните служби се на терен.

 

 

 

 

19.04.2018 - 22:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега