Бошњаковски: Мерцедесот се продава за да оставиме едно време зад нас

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски денеска по прес-конфереција, на новинарско прашање одговори дека се продава блендираниот Мерцедес, за едно време да се остави зад нас.

- Блендираниот мерцедес е симбол на нерационално трошење на парите на граѓани од едно време што сакаме да го оставиме зад нас, изјави Бошњаковски.

 

 

 

14.02.2018 - 12:19
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа