Цариниците во Грција со строги правила: Веднаш ќе ви ги земат кесите ако го носите ова

 

Ако одите на одмор во Грција, треба да внимавате што носите со себе, бидејќи цариниците во Грција имаат строги правила и прописи.

Така, не смеете да внесувате месо, како ни млечни производи. 

Може да си понесете до два килограми млеко за бебе во прав, како и храна з апосебни потреби.

Дозволено е и 2 килиграми храна за милениче.

Смеете да внесете до 5 килограми овошје и зеленчук, додека кога станува збор за цигарите дозволени се 40.

 

 

 

18.07.2018 - 20:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега