Цвеќето никогаш нема да овене, ниту да има жолти листови - измешајте ги овие 3 состојки

 

Ако вашето цвеќе е безживотно, листовите отпаѓаат или се пожолтени, ова е вашиот среќен ден, бидејќи ви претставуаме рецепт за препарат кој сигурно ќе ги врати во живот вашите билки.

Потребно ви е:

Една кора од банана

Лажица мелено кафе

Лушпа од едно јајце

Сосотјките ставете ги во блендер и прелијте ги со литро вода. Сето тоа добро измиксајте го. Добиената смеса со лажица сипете ја по билката. Резултатите ќе ве воодушеват.

 

 

 

25.05.2018 - 11:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа