Делегација од Сенатот на Чешката Република во Македонија

Делегација од Сенатот на Чешката Република, предводена од потпретседателот Јири Шестак денеска е во официјална посета на Република Македонија. 

Шестак предвидено е да се сретне со потпретседателка на Собранието на Република Македонија Фросина Ташевска-Ременски, со претседателот на собраниската Комисија за одбрана и безбедност на Хари Локвенец и со претседателот на собраниската Комисија за европски прашања Артан Груби.

Во рамки на посетата, како што соопшти собраниската прес-служба, Шестак ќе се сретне и со претседателот на комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Македонија Антонијо Милошоски. 

 

 

 

17.04.2018 - 08:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега