Дизелот 60 денари, поскапе и бензинот: Ова се новите цени на горивата

Бензините поскапуваат за половина а дизелот за еден денар по литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика вчера, стандардно две недели по постедната промена на цените, која се случи пред Велигден.

Според пресметките, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 изнесува 68 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари по литар.


Дизелот од полноќ чини 60 денари за литар.

 

 

 

17.04.2018 - 08:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега