Дизелот отиде на 60 денари за литар: Регулаторна ги објави новите цени на горивата

 

Бензините поскапуваат за половина а дизелот за еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика
Според пресметките, новата цена на ЕУРОСУПЕР БС 95 изнесува 68 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС 98 69,5 денари по литар.
Дизелот од полноќ ќе чини 60 денари за литар.

 

 

 

 

16.04.2018 - 12:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега