До вчера анонимниот Чунг го порази светскиот шампион Ѓоковиќ

 

Јужнокорејската сензација  Хјеон Чунг го совлада Нова Ѓоковиќ.

Ѓоковиќ беше совладан со 7:6, 7:5, 7:6.

- „Чунг му го прави на Ѓоковиќ она што Новак им го правеше на противниците во изминатите пет години“, напиша Џејми Мареј на Твитер.

ЛСедниот натпревар Чунг го игра со Американецот Тенис Сандгрен.

 

 

 

22.01.2018 - 13:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа