Драма во Македонија: Го мачеле со електрошокови и брутално го тепале

 

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Б.С. (46), Р.С. (44) и Н.С.(22), сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “насилство“.

На 21.08. годинава 45 минути по полноќ пред кафе бар на улица „Октомвриска Револуција“, по претходна вербална расправија пријавените, со тупаници и електро – шокови по телото и главата, физички го нападнале  41-годишниот А.А. од сселото Љубодраг.

На мажот му нанеле повреди на лицето и главата.

 

 

 

12.10.2017 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа