Драма во Штип: Претепан отишол на Клиника, го нашле и таму па го докрајчиле

 

Во 03 часот во Полициската станица -Штип, 30-годишниот З.А. од Штип , пријавил кривично дело Насилство.

Тој објаснил дека околу полноќ додека седел во угостителски објект во друштво на неговата сопруга, од позади грб му пришол 32-годишниот О.О. од Штип, го удрил со тупаница во пределот на лицето, а потоа во пределот на телото. 

З.А. станал, но во истиот момент дошло обезбедувањето, по што ги раздвоиле и ги отстраниле од објектот. Од нападот, З.А. се здобил со повреди и се упатил во Клиничка болница Штип на лекарски преглед, но додека бил на приемното одделение, пристигнал О.О. во друштво со лицето Д.К. (29) од Штип, и физички го нападнале.

Од ударите З.А. паднал под масата за преглед, по што О.О. и Д.К. ја свртеле масата и со неа почнале да го удираат по телото.

Според пријавеното, напаѓачите го удирале З.А.и со други предмети. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

13.01.2018 - 13:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа