Драматична снимка: Пожарникари спасија новороденче - да задоцнеа секунда ќе се случеше трагедија

 

Пожарникари и спасувачи во вторникот со хеликоптер спасија петчлено семејство од Сан Диего, кои биле качени на кров за да не ги проголта калта.

Извлечени се мајката, таткото, нивните син и ќерка, како и новороденче.

Да задоцнеа само секунда, калта ќе ги однесеше сите.

Погеледнете го драматичното видео, од за среќа, успешната мисија.

 

 

 

11.01.2018 - 17:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа