Дваесет години ги крие од јавноста како змија нозе: Никој не знае како изгледаат ќерките на Путин

Владимир Путин рускиот претседател е многу таинствен кога се работи за семејството. Целото негово семејство цели 20 години успеа да избега од медиумското внимание.

На Интернет нема фотографии од неговите деца, а сопругата ретко се појавуваше во јавност. Позната е и неговата љубовница, но и таа ретко се појавуваше.

Тој има две ќерки, Марија и Катерина. МНогу често изјавувал дека е горд на нив.

Тој со поранешната сопруга Људмила се венчаше во 1983. година.  Бракот се заврши во 2013.

 

 

 

18.07.2018 - 22:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега