Еден од клучните македонски ракометари се жали на повреда - ќе игра ли утре

 

Победата на Македонија против Словенија донесе и проблем за селекторот Раул Гозналез, еден од најдобрите и најпожртвуваните во националниот дрес има повреда.

Плејмејкерот на репрезентацијата на Македонија го повреди зглобот на мечот со Словенија, чии ракометари играа многу агресивна и жестока одбрана. Докторите веќе ги вршат потребните терапии, а Миркуловски би требало да биде подготвен за утрешниот натпревар против Црна Гора, пренесе Курир.

 

 

 

14.01.2018 - 15:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа