ЕХФ се пошегува со Јоновски: Кога мајка ви ќе ве праша да ги измиете садовите (Видео)

 

Словенија беше совладана, Македонија одигра одличен натпревар посебно во одбраната, а секако тука е секогаш одличниот Ацо Јоновски.

На Твитер профилот беше објавено видео од нашиот ракометар со натпис: „Кога мајка ви ќе ве праша да ги измиете садовите“…Погледнете.

 

 

Make sure to add ehf_live on Snapchat to check out some fun coverage from yesterday’s Group C action! @EHFEURO

 

 

 

 

 

 

14.01.2018 - 12:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа