Екс министерката Јанкулоска е бремена

 

Адвокатите на Гордана Јанкуловска денеска обзнанија дека таа е на боледување поради ризична бременост, јавува Досие.

 Бараа одложување и кажаа дека и претходно го известиле судот дека Јанкуловска е со отворено боледување.

Поради оваа причина СЈО да се издвои постапката за Јанкуловска, но одбраната се спротивстави оти боледувањето и било две седмици.

Судијката Добрила Кацарска кажа дека во барањето е наведено неопределено време поради што во моментов е дадена пазуа судот да одлучи како ќе постапува понатаму. Во судницата за случајот Тенк треба да се сослушуваат сведоци меѓу кои и неодамна уапсениот Васе Доневски, поранешниот директор на СОЗР кој е донесен од притвор.

 

 

 

18.04.2018 - 11:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега