Фото: Добро се држеше - вака изгледаше Глоговац 9 дена пред смртта

На Новите гробишта во Алеата на великаните вчера беше погребан познатиот српски актер Небојша Глоговац, кој трагично загина на 49-годишна возраст.

Легендарниот актер почина на 9 евруари во петокот, во Клиничкиот центар во Белград, после кратка и тешка борба со болест.

Тој бил фотографиран девет дена пред смртта, пред својата зграда, а соседите зборувале дека актерот навистина добро се држи и дека се надеваат на негово брзо оздравување. Неговите колеги пак, чекаа тој да се врти на театарската сцена.

Nebojša Glogovac

 

 

 

14.02.2018 - 17:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа