Фото: Фустанот на Брена „позајмен“ од кралската свадба - ист ваков носеше и таа

 

Балканската ѕвезда Лепа Брена во текот на свадбата на посинокот Филип и колешката Александра се преслекувала три пати, сменила три фустани.

За венчавката во црквата „Василиј Острошки“ Брена избрала фустан, тоалета, во лаванда боја, со мала шапка со пердуви.

Многумина веднаш забележале дека креацијата им е од некаде позната, па брзо се сетиле дека речиси иста тоалета носеше Серена Вилијамс на свадбата на Меган Маркл и принцот Хари.

 

 

 

22.06.2018 - 19:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега