Фото: Македонскиот музичар на роденден кај својата баба - семејството на едно место

 

Џез-музичарот Владимир Четкар веќе неколку дена е вратен во својата родна Македонија. 

На својот Инстаграм профил тој објави фотографија од семејниот ручек во Охрид, по повод роденденот на неговата баба.

На семејната собиранка недостасува само неговиот брат со смејството, кој исто како Владимир живее во Америка.

Here's to life! #ohrid #familytime

A post shared by Vladimir Cetkar (@vladimircetkar) on

 

 

 

16.04.2018 - 13:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега