Фото: Паника во Индонезија - луѓето бегале од зградите кога земјотресот почнал да руши се пред себе

 

Во земјотресот со интензитет од 6,5 степени според Рихтеровата скала кој што вчера го погоди индонезискиот остров Јава загинале неколку лица.

Од земјотресот предизвикани се и големи материјални штети, а точниот број на загинати се уште не е познат.

Индонезиските власти испратија и предупредување за цунами за дел од островот Јава.

 

 

 

16.12.2017 - 10:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа