ФОТО: Светското првенство му донесе среќа - Панчо ДНК фати спортска

Викендов во Сочи се играше четврт финалето, а натпреварот меѓу Русија и Хрватска беше до крај неизвесен.

Македонскиот рап-изведувач, Панчо ДНК одлучи да си ја проба среќата, па на спортска напиша ливче за Хрватска, кое беше добитно за него.

Панчо се пофали на и на социјалните мрежи со добивката:

 

 

 

09.07.2018 - 14:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега