Хан го предаде извештајот на Заев: Може да бидете модел за регионот

 

Вие можете да бидете модел за регионот ако има конкретна импелменатација за наредната фаза во односите со ЕУ. Сега фокусирајте се на имплементацијата на тоа што е сторено досега, на новите законски измени.

Ова е пораката која денеска Јоханес хан му ја упати на премиерот Заев кога му го даде извештајот за препораката за ЕУ.

Заев вети дека напорно ќе се работи на реформи.

 

 

 

18.04.2018 - 09:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега