И долгогодишни пушачи се откажале од цигарите вака - ова е најевтиното решение

Цигарите се штетна навика од која тешко се откажува, но за среќа постојат начини и трикови кои помагаат засекогаш да се каже збогум на оваа штетна навика.

Имено, се што ви треба е сода бикарбона. Евтината намирница помага засекогаш да му кажете збогум на никотинот.

Земете супена лажица сода бикарбона и ставете ја во чаша вода, а потоа промешајте за сосема да се растопи. Овој коктел од вода и сода пијте го два пати на ден.

Ако не престанете да пушите првата седмица, тогаш втората седмица пијте го ова еднаш на ден.

 

 

 

 

21.07.2018 - 12:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега