Имаше 47 синови и само една ќерка - како денес изгледа наследничката на Есма

 

Кралицата на ромската музика, нашата Есма Реџепова почина минатата година, а зад себе остави огромно културно наследство. Важи за една од најголемите хуманитарци на денешницата. Во текот на својата 50-годишна кариера посвоила 47 синови и една ќерка. Миленичката Елеонора Мустафовска таа ја посвоила пред 6 години. Пред смртта, кралицата на ромската музика изјавила:

-Се сложуваме одлично, токму како мајка и ќерка. Сфатив дека е убаво да се има женско крај себе. Елеонора студираше во Скопје, а следната година ќе дипломира и соло пеење. Веќе три години е член на бендот на Есма, кој ме следи во моите настапи - рекла Есма.

1

 

 

 

 

16.12.2017 - 14:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа