Искусен ловец на змии открива: Змиите се плашат од ова, ставете го во дворот и ќе бегаат

Летните месеци носат со себе зголемена опасност од каснувања од змии, а дали сте знаеле дека на змиите им пречи една работа?

Имено, експертите препорачуваат мирис на нафталин како средство со кое може да ја заштитите околината околу вашиот дом од овие влекачи.

Употребата е многу едноставна. Расечете пластично шише и покријте го нафталинот над земјата за дождот да не го измие, а змиите ќе го чувствуваат од далеку и никогаш нема да се доближат во негова близина.

 

 

 

22.07.2018 - 11:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега