Историско смирување: Карлеуша после 10 години се смири со славната пејачка - естрадата грми

 

Популарната пејачка со години наназад ја имитираше Јелена Карлеуша, меѓутоа црнокосата пејачка одлучила јавно да нагласи дека Карлеуша сепак е најголема ѕвезда на балканот. Карлеуша позитивно се изненадила кога го слушнала тој комплимент, па одлучила на Мира Шкориќ да ѝ упати поддршка и таа засекогаш да ги закопаат воените секири.

-Веројатно нешто лошо ми подготвува кога изјавила дека сум „ѕвездетина“ - со насмевка рела Јелена.

-Таа отсекогаш била помалку амбициозна, секогаш беше во сенка на некои нејзини „другарки“, сега кончено се ослободила од таа сенка и кончно ќе ја видиме Мира во полн сјај - заклучила Јелена, алудирајќи на пријателството помеѓу Мира Шкориќ и Цеца.

Ceca i Mira

 

 

 

13.10.2017 - 11:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа