Изненадно почина милијардер - мистериозна смрт на еден од најбогатите луѓе во светот

Неговото семејство ги поседува инвестиционите банки Мелон банките во Њујорк и Дрексел Бурнам Ламберт.

Милијардерот Метју Мелон, наследник на банкарското царство, починал на 54. годишна возраст.

Неговата смрт ја потврдил неговиот роднина Питер Степаиќ, но не навел никакви детали.

Богатиот наследник работел на бизниси поврзани со мода, телекомуникации и финансии, а последниот бизнис му била советнички. Работел и како консултант за фирма која се занимава со дигитални валути.

Неговата прва сопруга Тамара е дизајнер, како и Никол Хејли, втората сопруга со која има три деца.

 

 

 

17.04.2018 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега