Ја ставате мократа коса во пешкир - тоа е огромна грешка

 

Сите ние правиме грешка која станува збор за косата, па ја миеме често, ја сушиме често и најважно од се ја замотуваме во крпа веднаш, иако тоа е голема грешка.

Имено, косата не треба да се мие многу често и да се суши со фен, така станува сува и кршлива, а ако веднаш ја замотувате во пешкир, како и нејзино триење, исто така ја оштетува.

Додека е лето оставете ја косата сама да се суши.

 

 

 

16.05.2018 - 17:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега