Кој е Арбер Адеми, новиот министер за образование и наука - ова е неговата биографија

 

Арбер Адеми, новиот министер за образование и наука, е роден во 1985 година во с. Опае, Липково, и е доктор по правни науки. 

Адеми ѝ беше заменик-министер на Рената Дескоска, министерка во заминување. Неговата работна биографија објавена на страницата на Министерството за образование и наука .

 

 

 

25.05.2018 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа