Косовската министерка за животна средина во посета на Македонија

Косовската министерка за животна средина и просторно планирање Албена Решитај денеска ќе престојува во посета на Македонија.

За време на посетата, како што е најавено, Решитај ќе се сретне со министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураку.

Според агендата планирано е двајцата министри да дадат изјави за медиумите.

 

 

 

17.04.2018 - 08:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега