Кумановчанец едвај спаси „жива глава“ откако удри во автомобил

Вчера во 15.30 часот во село Лопате, кумановско, на местотот наречено „Турски гробишта“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Пежо“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од 42-годишниот Р.Н. од село Лопате и мотоцикл непозната марка, управуван од 28-годишниот И. М. исто од село Лопате.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, кој со друго возило бил пренесен во болницата во Куманово. Увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

 

 

 

20.09.2018-10:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега