Луѓето со младеж над усните се меѓу најсреќните - ова е значењето за сите делови од телото

 

Секој од нас има по некој младеж на телото, а секој има посебно значење во зависност од тоа каде се наоѓа.

Ако е на слепоочницата, имате среќа во работата и бизнисот, а доколку е меѓу веѓите, ќе бидете успешни во кариерата.

Под веѓите значи дека брзо се адаптирате на промени, додека над усните значи дека сте атрактивни и популарни.

Ако имате на образите, тоа значи дека сте роден лидер.

 

 

 

16.05.2018 - 17:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега