Малолетник и 19-годишник повикани на распит во полиција за графито во Битола

Во битолската полиција се повикани две лица на разговор во врска со графитот испишан на зграда на македонски и албански јазик „Смрт за шиптари“, од кои едното е малолетник, а другото е на возраст од 19 години.

„Против сторителите, по целосно документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци“ – се наведува во соопштението на полицијата.

 

 

 

21.01.2018 - 15:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа