Мажот кој се закануваше со самоубиство носеше блуза со претседателот: "Само него му верувам"

 

Бојан Радовановиќ, 49-годишниот сопственик на хотел, се симна од покривот од кој се закануваше дека ќе се самоубие поради долгови кои не може да ги плати.

Српскиот Курир пишува дека напорите на преговарачите вродиле со плод и дека тој се симнал од покривот.

Должел 300.000 евра, поради што му се заканувале со иселување.

Полицијата и Брзата помош го блокираа делот околу хотелот.

На себе носел блуза со претсеателот на Србија Вучиќ и рекол "Само тој е чесен и само него му верувам".

 

 

 

19.04.2018 - 10:38
Фото: 
курир.рс

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега