Меган доби нешто од кралицата Елизабета, што Кејт не успеа

 

За разлика од Кејт Миделтон, вереницата на принцот Хари доби нешто од кралицата што Кејт немаше.

Имено таа од кралицата добила покана за тридневната божиќна прослава , каде че биде присутнаоа целата кралска фамилија, и Меган ќе има шанса да ги запознае сите.

Пред седум години, кога Кејт веќе месец дена му беше вереница на Вилијам, таа сепак не доби покана за божиќната прослава.

Британските медиуми нагласиле дека со овој гест, кралицата покажала дека го подржува изборот на Хари и ја почитува Меган.

 

 

 

16.12.2017 - 12:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа