Метеоролозите со вонредна временска прогноза - од утре голема промена на времето

 

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Преку денот ќе биде потопло, што ќе предизвика топење на снежната покривка, особено на планините. 

Утринската температура ќе се движи од минус два до нулата, а дневната од осум до 16 степени. 

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Утринската темепратура ќе достигне до минус четири степени, а дневната до девет степени.

Во недела ќе има зголемување на облачноста, преку ноќта ќе има повремени локални врнежи од дожд, а на планините снег. Од понеделник следува период на претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а на некои повисоки места и на планините од снег. 

 

 

 

17.02.2018 - 13:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа