Мислел дека е вино, па го испил - гостиварец се бори за живот на Ургентен

 

Гостиварец итно бил пренесен на Ургентното одделение  откако се отрул со непозната течност, јавуваат од полиција.

Педесет и девет годишниот гостиварец Џ.К. испил, односно се затрул со непозната течност ставена во шише за вино.

На Џ.К. му била укажана лекарска помош, а поради сериозно нарушената здравствена состојба бил префрлен во Ургентен центар Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

 

 

13.10.2017 - 13:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа