Моментални темпреатури пред полноќ

 

Моментални темпретаури низ Македонија, погледнете каква е состојбата.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност претежно во југоисточниот и југозападниот дел од земјата. Утринската температура ќе се движи од еден до 13 степени, а дневната максимална од 16 до 24 степени. 

Во Скопје сончево и топло со температурата до 23 степени Целзиусови.

 

 

 

20.04.2018 - 23:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега